Cinler Hakkında Geniş Bilgi7 GÜN 24 SAAT ULAŞIM VE BİLGİ İÇİN TELEFON: 0 555 465 84 67
Kur'an-ı Kerim'de Cinler..hadisi şerifler..Risale-i Nur'da cinler..Havascıların aldanmışlıkları.. Cin'ler ile irtibat.. Araştırmalarımızın kısa sonuçları..Cin çarpması..Hüddam ve Hadim zırvaları...iblis'in oyunları...

EUZÜBİLLAHİMİNEŞEYTANİRRACİM  BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

ALLAH’ım  sevgili peygamberimizin(aleyhissalatuvesselam) dilediklerini diler, sığındıklarından sana sığınırım. Aziz mümin kardeşlerim; onsekizbin alemin yaratıcısı yüce Rabbimiz Kur’an-ı Kerim’de bizlere cinlerle ilgili bilmemiz gereken bilgileri vermiştir.Nitekim Kur’an-ı Kerim’de 32 yerde cinlerden bahsedilmektedir.Bunlardan 22’si cinn, 5’i cann, 5’i de cinnet olarak geçmektedir.
Cinn :Isra (88), Kehf (50), Zariyat (56), Rahman (33), Araf (38,179), Neml (17,39), Fussilet (25,29), Ahkaaf (28,29),

Sebe (12,14,41), Cinn (1,5,6), En'am (100,112,128,130)

Cânn : Hicr (27), Rahman (15,39,56,74)
 
Cinnet : Hûd (119), Secde (13), Saffat (158) 2kez, Nâs (6) "De ki: Cinlerden bir toplulugun  dinleyip de söyle söyledikleri bana vahyolunmustur: Gerçekten biz, hârikulâde güzel bir Kur'an dinledik. Dogru yola iletiyor, ona iman ettik. Kimseyi Rabbimize asla ortak kosmayacagiz. Hakikat su ki, Rabbimizin sâni çok yücedir. O, ne es ne de çocuk edinmistir.  Dogrusu bizim beyinsiz olanimiz, Allah hakkinda pekasiri yalanlar uyduruyormus. Halbuki biz, gerek insanlar gerekse cinler Allah hakkinda asla yalan söylemezler,  sanmistik.  Su da gerçek ki, insanlardan bazi kimseler, cinlerden bazi kimselere siginirlardi da, onlarin taskinliklarini arttirirlardi. Onlar da sizin sandiginiz gibi, Allah'in hiç kimseyi tekrar diriltmeyecegini sanmislardi. Dogrusu biz, gögü yokladik, fakat onu sert bekçilerle, alev huzmeleriyledoldurulmus bulduk. Halbuki, biz onun bazi kisimlarinda dinlemek için oturacak yerler (bulup) oturuyorduk; fakat simdi kim dinlemek isterse, kendisini gözetleyen  bir alev  huzmesi buluyor. Bilmiyoruz, yeryüzündekilere kötülük mü murat edildi, yoksa Rableri onlara bir hayir mi diledi?   Gerçekten biz, -kimimiz sâlih kisiler, kimimiz ise bunlardan asagida olmak   üzere- türlü türlü yollar tutmustuk.  Su gerçegi süphesiz anladik ki, biz  yeryüzünde bulunsak da Allah'i âciz
birakamayacagiz, baska yere kaçmakla da elinden kurtulamayacagiz.  Dogrusu biz, o hidayeti  isitince ona iman ettik. Kim Rabbine iman ederse,  artik ne bir eksiklige ugratilmasindan ne de haksizlik edilmesinden korkar.   Içimizde,  teslimiyet gösterenler de var, hak yoldan sapanlar da var.  Teslimiyet gösteren kimseler, dogru yolu arayanlardir. Hak yoldan sapanlara gelince, onlar cehenneme odun olmuslardir." (Cinn Suresi 1-15)
"Aldatmak için birbirlerine cazip sözler fisildayan cin ve insan seytanlarini her peygambere düsman yaptik. Bu seytanlar ahrete inanmayanlarin kalblerinin o sözlere  yönelmesi, ondan hosnut olmasi ve kendilerinin isledikleri suçlari islemeleri için böyle  yaparlar. Rabbin dileseydi bunu yapamazlardi, sen onlari iftiralari ile basbasa birak."
(En'am Suresi 112-113)
 " Allah hepsini toplayacagi gün, "Ey cin toplulugu! Insanlarin çogunu yoldan çikardinz" der, insanlardan onlara uymus olanlar, "Rabbimiz! Bir kismimiz bir kismimizdan faydalandik ve bize tayin ettigin surenin sonuna ulastik" derler. "Cehennem, Allah'in   dilemesine   bagli olarak, temelli kalacaginiz duraginiz" der. Dogrusu Rabbin hakimdir, bilendir.  Zalimlerin bir kismini, kazandiklarindan ötürü diger bir kismina böylece musallat ederiz. "Ey cin ve insan toplulugu! Size ayetlerimi anlatan, bugünle karsilasmamizdan siziuyaran peygamberler gelmedi mi?" "Kendi hakkimizda sahidiz" derler. Dunya hayati onlari aldatti da inkârci olduklarina, kendi aleyhlerinde sahidlik ettiler." (En'am Suresi 128-130) "Cinleri öz atesten yaratti. O halde, Rabbinizin nimetlerinden hangisini yalanlayabilirsiniz?"(Rahman Suresi 15-16) "Ey cin ve insan topluluklari! Göklerin ve yerin çerçevesinden çikip gitmeye gücünüz  yetiyorsa geçin. Ancak büyük bir güçle çikip gidebilirsiniz."   (Rahman Suresi 33) " Sabah gidisi bir aylik mesafe, aksam dönüsü yine bir aylik mesafe olan rüzgâri da  Süleyman'a (onun emrine) verdik ve onun için erimis bakiri kaynagindan sel gibi akittik. Rabbinin izniyle cinlerden bir kismi, onun önünde çalisirdi. Onlardan kim emrimizden   sapsa, ona alevli azabi tattirirdik.  Onlar Süleyman'a kalelerden, heykellerden, havuzlar kadar (genis) legenlerden, sabit  kazanlardan ne dilerse  yaparlardi. Ey Davud ailesi! Sükredin. Kullarimdan sükreden azdir!   Süleyman'in ölümüne hükmettigimiz zaman, onun öldügünü, ancak degnegini yiyen  bir agaç kurdu gösterdi. (Sonunda yere) yikilinca anlasildi ki cinler gaybi bilselerdi, o küçük düsürücü azap içinde kalmazlardi. " (Sebe Suresi 12-14)"

 Ey cinler ve insanlar topluluğu! Eğer göklerin ve yerin sınırlarından çıkıp gitmeye gücünüz yeterse, haydi, çıkın. Fakat Allah'ın vereceği bir kuvvet olmadan çıkamazsınız. • Rabbinizin nimetlerinden hangi birini inkâr edersiniz? • Üzerinize saf ateşten bir alevle bakır gibi kızıl bir duman salınır da, birbirinize hiçbir yardımınız dokunmaz. (Rahmân Sûresi: 33-35.) (R.N.K.TEFSİRİ)“Rabbî innîy messeniyeş şeytânu binusbin azâb; Rabbi eûzu bike min hemezâtiş şeyâtîni ve eûzu bike en yahdurun. Ve hıfzan min külli şeytânin marid.”(Sad:41- Mü’minun: 97-98-Saffat:7)

 cinlerle ilgili bazi hadislerHadis Numarası: 0776 Ravi: Hz. Alkame(r.a.)İbni Mes'ud (ra)'a dedim ki: "Sizden kimse, cin gecesinde Hz. Peygamber (sav)'a refakat etti mi?" "Hayır, dedi, bizden kimse ona refakat etmedi. Ancak bir gece O'nunla (sav) beraberdik. Bir ara onu kaybettik. Kendisini vadilerde ve dağ yollarında aradık. Bulamayınca: "Yoksa uçurulmuş veya kaçırılmış olmasın?" dedik. Böylece, geçirilmesi mümkün en kötü bir gece geçirdik. Sabah olunca, bir de baktık ki Hira tarafından geliyor. "Ey Allah'ın Resulü, biz seni kaybettik, çok aradık ve bulamadık. Bu sebeple geçirilmesi mümkün en fena bir gece geçirdik" dedik. "Bana cinlerin davetçisi geldi. Beraber gittik. Onlara Kur'an-ı Kerim'i okudum" buyurdular. Sonra bizi götürerek cinlerin izlerini, ateşlerinin kalıntılarını bize gösterdi. Cinler kendisine yiyeceklerini sormuşlar. O da: "Elinize geçen, üzerine Allah'ın ismi zikredilmiş her kemik, olabildiği kadar bol etli olarak sizindir. Her deve ve at mayısı da hayvanlarınızın yemidir" buyurmuşlar. Sonra Resulullah (sav) bize şu tenbihte bulundu: "Sakın bu iki şeyle (kemik ve kuru hayvan mayısı) abdest bozduktan sonra istinca etmeyin, çünkü onlar (cinni olan) din kardeşlerinizin yiyecekleridir." Kaynak: Müslim, Salat 150 (450); Tirmizi, Tefsir, Ahkaf, (3254); Ebu Davud, Taharet 42, (85)
 
s Numarası: 5952 Ravi: Hz. Aişe(r.a.)Resulullah (sa) (bir gün): "Aranızda muğarribler görüldü mü?" diye sordu. Ben: "Muğarribler de ne?" dedim. "Onlar kendilerine cinlerin iştirak ettikleri kimselerdir!" buyurdular. Kaynak:

Hadi Ebu Davud, Edeb 116, (5107)
 


Hadis Numarası: 4017 Ravi: Hz. Ebu Saidi'l-Hudri(r.a.)Resulullah (sav) cinlerden ve insanın göz (değmesi)'nden (çeşitli dualar okuyarak) Allah'a sığınırdı. Muavvizateyn (Nas ve Felak sureleri) nazil olunca bu iki sureyi esas aldı, diğerlerini terketti. Kaynak: Tirmizi, Tıbb 16, (2059); İbnu Mace, Tıbb 33, (3511)
   Hüddam ve cin daveti havvascilarin iddiasi sudur ki esmalari zikrettiginizede müslüman cinlerden surelerin ve esmalarin hizmetlileri gelir ve size hizmet ederler ve hizmet etmek zorunda kalirlar..

Şimdi Allah aşkına bunun cin ile veya cinlerin istemeyerek hüddamlığı ile bunun uzaktan yakından ne alakası ve ilşkisi vardır .. veya o zikiri ilahiyyue ile cinlerden hüddam almakla ne alakası veya ilgisi vardır..ve bu öyle garip bir durumdur ki ehli tariklerin en sık zikrettikleri bir tabir olan"mürşidi olmayanın mürşidi şeytandır" bahsi burada devreye girer ki bazı saf aakıl insanlar gayri müslim cinler tarafından terakkiyat adı altında kandırılmış ve aldatılmıştır..

ve bu asrı ahirde ise kolaycı ve hazırcı insanlarımız hüddam peşine düşmüştür ki onların dünyalarına hizmet edebilsin..müslüğman insin da cinnin da kaynağı olan KURANI KERİM cinlerin boyutunda mı kalmıştır ki onlardan bilgi ve ilim ders alalım ..Bu durum imanın ve islamiyetin neresinde vardır..?
illa millet takmış bu hüddam işine kafayı..
halife i arz olan insan olsa olsa cinlere de tebliğ davet ve irşada görevlidir...
kaldıki herkesin ağzında bir hüddam ..nerede bu hüddamlar buyursun gelsinler hüddamı olanlar.. her türlü platformda hüddamım var diyene bu davayı sadık ve sabık deliller ile vazıh bir tarzda beyana ve isbata hazırım...

HANGİ EMRİ İLAHİYEYE BİNAEN BU HİZMETİ VE HADİMLİĞİ YAPARLAR.. YADA ONLARI MECBUR EDEN NEDİR..?

DUA AYRIDIR HİZMETKAR OLMAK VE HADİM OLMAK APAYRI İKİ KAVRAMDIR..

OKUDUĞUN SURENİN VE AYETİN HATIRIR OLSA OLSA CENABI HAKKIN KATINDADIR Kİ ONUN DA ÖLÇÜSÜ İHLAS TIR.. Kİ İHLAS YAPILAN AMELİN SADECE VE SADECE aLLAH RIZASINI ESAS MAKSAT YAPARAK İŞLENMESİDİR..

BİR İBADETİN VE DUANIN VEYA ZİKRİN HÜDDAM NİYYETİ İLE YAPILMASI O AMELİYYENİN TEMELİ,NDEN BATIL VE İFSADA UĞRAMASININ EN BÜYÜK NEDENİDİR Kİ O DUA VE AYETLERİNM ZİKRİNE İHLASSIZ YAPILDIĞINDAN ÖTÜRÜ SADECE GAYRİ MÜSLİM CİNLER İŞTİRAK EDERLER...

ZİKRİ İLAHİ VE MERTEBEİ İMANİYYENİN İHLAS İLE TERAKKİSİ SONUCUNDA MAZHAR OLUNAN BAZI DURUMLAR DA VARDIR Kİ BUNLAR İHSANİ İLAHİYYE İLE İSTİHKAKI OLANLARA VERİLİR VE TAKDİR EDİLİR Kİ BU DA TAMAMEN FARKLI BİR MAZHARİYETTİR VE HİÇBİR CİN İLE ZERRE MİKTAR ALAKASI VE İLGİSİ KESİNLİKLE YOKTUR VE OLMAZ..
ikincisi arkadaslar.., her esmanin hem ulvi hemde sufli vazifelileri vardir.., ayni sekilde cinlerdende vazifeliler vardir..,
bazilari bunu iddaa ederler..

edepyahu edepyahu Allahaskina ya bu nasil bir sacmalik ve safsatadir yahu..

aklim almiyor ve idrak etmenin ve kabulün bir tek islamI delili bile yokken

hangi islami hüküm ayet veya hadisle böyle bir sacmaliga kapi aciyorsunuz..?

cinler de insanlar gibi imtahanla mükellef varliklardir..

insanlarda hangi surenin ya da esmanin hadimi var..?????????????????????????

süfli kafir cinlerin hadimlik iddaasi ki bu tamamen aklin zivanasindan cikmaktir...

vallahi de billahi de yok kardesim böyle bir hüküm ayet ya da hadis esmayi zikret hadimi gelsin ulvisi gelir süflisi gelir yok bilmemneler..

ya kardesim..


ONLAR DA INSANLAR GIBIDIR

ONLAR DA INSANLAR GIBI SINAVA TABIDIR::

ALLAH INSANLARI VE CINLERI KULLUK ICIN YARATMISTIR..

INSANLARDAN ESMALARIN HADIMI OLMADIGI GIBI CINLERDEN DE YOKTUR::

BU SADECE AHMAK VE ALDANMIS SEYTANI CINLERIN OYUNUNA GELMIS

 HAVVASCILARIN ALDANMISLIKLARININ BIR GÖSTERGESIDIR..

seytan bir alimdir..
lmi ile dalalete düsürdügü kimse de tarihte az degildir..
KURANda ve SÜNNETI SENIYYEDE varsa konusunuz aksi halde aklinizi imanla basiniza alin ve insanlari yanlis noktalara sevkedip dalaletine vesile olmayiniz...
illa bir surenin veya ayetin ve esmanin bir hadimi olmak lüzum etseydi yaratilis merdiveninin hilkati yaratilis ile en yüksek mertebesinde olan halifei arz olan INSANDAN OLMAZ MIYDI..?
Akliniz yok mu arkadaslar düsünemiyor musunuz..?
zikir,riyazet, inziva ile Rabbine yönelenler gayp aleminde bazi sirlara muttali olurlar ki bu bir dercei imaniyedir ki talep ve dua ile CENABI HAKKIN tayinatiyla verilir.. ki bunun en son ismi ve tabiri bile hüddam cin olamaz.. olsa olsa müslüman cinlerin derecei mertebesi yüksek olan evliyaya yardim etmeleridir.. ve ders almalaridir..ve bazi sirlara muttali olmalaridir ki..bu muttali olmak ise bu dinin dünyadaki temsilcisi ile olabilir..ne cin ne seytan ne meleklerin vazifesi haricindedir..bu konudaki son sözüm..

__________________
CİN'ler gaybı(geleceği) bilir mi.?
Bu meselede nacizane şunları ifade etmek isterim.. yağmurun yağması da gayptır ancak bulutlar toplanmış ve şimşekler çakmaya başlamış ise gayptan zahire çıkış başladığından yağmurun kısa bir süre içinde başlayacağını bilmek gaybı bilmek anlamaına gelmediği gibi...
Aynen öyle de semavi emirlerin ve kaderi hükümlerin ve vukuatların zahire çıkş aşamasında şeytanlar da o meseleleri zahiren vuku bulmalarından kısa bir zaman önce insanlardan kısa bir zaman önce bazen haber alabilmeleri ve bilmeleri de bazen vuku bulabilen bir hadisedir ki, YAĞMURDAN ÖNCE TOPLANAN BULUTLARI GÖRMEK GİBİDİR..

Bu ASLA GAYBI BİLMEK ANLAMAINI TAŞIMAZ VE GAYBİ BİR HABER ANLAMINA DA GELMEZ..
__________________
Cinler ortalama kac yil yasarlar....? 8 farklı gurup vardır .. ve yaklasik yasadiklari hayat süreleri asgidaki gibidir..

1'i iblis ve 7'si cin grupları olmak üzere
IBLISLERiblisler ortalama 1.ve 2. soylar--- 6000 yıl3. soylar 5000 yıl4.5.6.7..12. soylar ---1500yıl yasarlar..CINLER ISE

iblis cin karışımı olanlar(element ve karada yaşayanlar)--1500 yıl

element cinleri(toğprağın altında ) ---1250 yıl

karada yaşayanlar..---1000 yıl

tatlı suda yaşayanlar---750 yıl

denizde yaşayanlar ---750 yıl

havada yaşayanlar ---1000 yıl

hem karada hem denizde yaşayanlar..---750 yıl

bir cin insanlara göre senede 2 yaş yaşlanır ..

buradaki rakamlar insanların yaşına göre yazılmıştır..

Ben de yaklaşık yaşlarını biliyordum ancak  araştırmalarım sonucunda
 olarak aldığım bilgiler bunlardır..insan yaşının ortalama 60 olduğu kabul edilerek ortalama yaşları alınmıştır..

daha fazla yaşayanlar da insanlarda olduğu gibi olabilmektedir..

İncil (daha sonradan bozulmuş olmasına rağmen) cinlerden toplam 18 ayette söz eder ancak mahiyetleri hakkında bilgi vermez.

__________________
Hak aldatmaz Hakikatbin aldanmaz..
   "Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım." (Zariyat :56)
         Bu gerçeğin kapsadığı ufuklardan birincisi şudur: Elbette ki cinlerin ve insanların var olmalarının, yaratılmalarının belirli bir gayesi vardır. Bu gaye bir görevde simgelenmektedir ki, kim bu görevi yerine getirirse varlık ve yaratılış gayesini gerçekleştirmiş olur. Yerine getirmeyen ya da yan çizen ise yaratılış gayesini yıkmış ve yitirmiş olur. Böyle birisi görevsiz, başı boş kalmış ve hayatı hedef ve değerini yitirmiştir. Hayatı, kendisini değerli kılan asıl anlamını yitirmiş olur. Böylece hayat yaratılış gayesinden sıyrılmış ve bunun sonucunda kişi dipsiz bir boşluğa yuvarlanmıştır. Bu durum kendisini ana sisteme bağlayan, koruyan ve ona ölümsüzlüğü sağlayan varlık kanunundan sıyrılıp kaçan herkesin başına gelir.
                                


       Cin ateşten yaratılmış bir mahluktur. Allah (c.c) söyle buyurmaktadır. " Cinide halis ateşten yarattı." (Raman:15) Başka bir ayette " Cine gelince onu da insandan (daha önce vücudun gözeneklerine) nufuz eden kavurucu ateşten yarattık." (Hıcr:27) " İblis şöyle demişti ben ondan hayırlıyım beni ateşten yarattın onu çamurdan yarattın." (Araf:12)
      Resulallah (s.a.v) şöyle buyurmaktadır; Melekler nurdan,cin halis ateşten, adem de size tarif edilen şeyden yaratıldı. (Müslim)
       Melekler nurani, Cinler ruhani , İnsanlar cismanidir. Cinler şeffafdır ve her türlü şekle girebilme özellikleri mevcuttur. ( İnsan, kedi, köpek ,yılan, akrep vs.).
CİNLER İNSANLARI ÇARPARLAR MI ?Bakara Suresi Ayet : 275 Sayfa : 48
“Faiz yiyenler, mahşer günü kabirlerinden, cinlerin çarptığı kişiler gibi kalkarlar”
Cinler bir nevi yelden ibarettir. İnsan ise sürekli nefes alır verir, bu yüzden cinler herhangi bir yerinden insan bedenine girerler. Bu şekilde vücudun herhangi bir organına rahatça tesir eder. Cinler ateşin duman tarafından yaratılmıştır. Duman ise insan vücuduna rahatlıkla girebilir. Sigara dumanının girmesi gibi. Ekseriyetle beyine yerleşirler.
Çünkü oradan diğer uzuvlara kolay etki edebilirler. Hastanın dilinden konuşan bazı cinler de beyinde olduklarını haber verirler. Cinler beyine girip orada yerleştikleri gibi Vücudun herhangi bir yerine de yerleşirler. Sebepsiz ağrı ve sancıya sebep olurlar.
Cinler, bazı insanların beynine manyetik akım verirler. O manyetik akım insanın enerji ve elektrik üreten sistemini bozar. Artık o insanın rolantı bozulmuş demektir. Vücudun bazı organlarına elektrik gitmez. İnsanın sinirlerine, beyin sistemine tesir eder. Bu sefer vücudun ürettiği enerji ve elektrik akımı düzensiz hale gelir. En gelişmiş rontgen makinelerinin çekemediği, tesbit edemediği manyetik yaralar ve ağrılar ortaya çıkar. Manyetik akım zamanla hücre düzenine tesir eder. Biyolojik bazı rahatsızlıklara yol açar. Kişi artık psikolojik bir hasta durumundadır.
Bu gibi durumlarda kabiliyetli olup, elinde gözlerinde manyetik yoğunluğu olan kişiler, insanların hangi bölgelerinin hassas olduğunu, menfez ve kanalların nerede bulunduğunu, hangi yerden akım aldığını tespit ederler.
Peygamber Efendimiz(SAV) ;” Şeytan insanoğlunun damarlarındaki kana karışıp, kan gibi akar. ” buyurmuşlardır. Çünkü, cinler insan beynine hulûl etme kabiliyetine sahiptirler. Hatta etki altına aldıkları kişiye bazı bilgilerde verebilirler. Onların insan bedenine girip, beynine yerleştikleri tevatüren doğrudur. Cinlerin kötüleri, insanın bedenine ve aklına verdiği zarar, ilk çağlardan beri iyi bilinir. Ancak bundan daha tehlikelisi, insanın dinine, imanına verdiği zarardır. Tedavisi Kur’ anla mümkündür.
“Şeytanın Allah tarafından üzerine musallat edildiği insanı çarpması doğrudur. Bu Kur’an da açıklanmıştır. Şeytanın çarptığı insanda fiziki değişiklikler yapabilir veya beyin dalgalarını kontrol altına alıp istediğini söyletebilir” insanların cinler tarafından çarpıldığı ve bir takım değişikliklere sebebiyet verdiği teyit edilmiştir. Cinler insan bedeninin tamamına girer. Bedende ağrı sancı ve titreme olur. Uzun zamandır insan bedeninde bulunur.
Şeyh Abdülaziz Bin Baz; Cin çarpmasının Kur’an-ı Kerim ile tedavi edilmesinin caiz olduğunu kaydetmiştir. Bu da şeytanın insanı çarpması olayının doğru olduğunu gösteren bir başka delildir.
Al’i İmran suresi Ayet : 175 Sayfa : 74
“ Cin ve şeytanlar sadece kendi dostlarına korku, heyecan ve zarar verir. Siz onlardan korkmayın. Gerçek manada inanıyorsanız, Benden korkun.” Bu ayetin ifadesinden anlıyoruz ki; Zaaf duruma düşen insanları cin ve şeytanlar insan bedenine verdiği korku ve eziyetten dolayı basiretleri ve idrakları bağlanır. Aklı selim olmazlar, aklı evvel hareketlerde bulunurlar.
A raf suresi Ayet : 200 Sayfa : 177
“ Eğer cin ve şeytanlardan bir korku ve dürtü sizi rahatsız ederse hemen Allah’a sığının. Çünkü O hakkıyla işitendir, her şeyi tam manasıyla bilendir.”
Müminun suresi Ayetler : 97 ve 98 Sayfa: 349
“ Ey Resulum de ki, Ya Rabbi şeytanların kışkırtmalarından, taşkınlık, zarar ve vesvese vermelerinden sana sığınırım. Ya Rabbi onların huzurunda olmalarından da sana sığınırım.


Tedavi ettiğim ifrit musallat bir bayan vardı tedaviden bir
 süre sonra spor loTo oynamaya başlamış.. 2 sefer 5 tutturup 2500tl sı para almışlar.
numaralar rüyada kendisine verildiğini söylüyordu..
2 sefer de 6 numarayı da doğru almış ancak kupona yanlış geçirerek mılyarder olmayı kılpayı KAÇIRMIŞLAR. bu olaylardan 1 ay sonra çok şiddetli bir migren ağrısı ile beni aradılar..kontrol ettiğimizde ifritin birisi ile numaraları almakonusunda bir anlaşma yaptığını öğrendim ve kendisi de bunu itiraf etti..
teferruatta çirkin şeyler olduğundan girmeyeceğim..
ancak bu tarz şeyler olabiliyor ..bunlar yukarıda anlattığım şekilde zaman zaman cerayaneden şeytanın insanı saptırma ve zayıf noktalarından vurma amaçlı kullandığı taktiklerden öre şeyler değiller..öyle bir sırrı imtahanın içindeyiz ki Allah imanımızı bazen söylenenleri doğru çıkararak da dener ki bu kulların"GAYBI ALLAH BİLİR" ayetine imanları ve teslimiyetleri ne derecededir ve ne şekildedir anlaşılsın ve ona göre kıymet ve ehemmiyetleri anlaşılsın..cehenneme ehil olanlar cehenneme .cennete ehil olanlar da cennete gidebilsin ve sınavları bütün testlerden geçerek tam olarak gerçekleşsin... S. Erol Tangut

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !